Parker wprowadza na rynek ekonomiczne i elastyczne rozwiązanie elektromechaniczne Push-To-Fit do aplikacji prasowania i łączenia

Offenburg, Niemcy, 29. listopada 2019 r.Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowania, wprowadził do oferty nową gamę innowacyjnych rozwiązań Push-To-Fit do zadań prasowania i łączenia. Rozwiązanie Push-To-Fit to energooszczędny i ekonomiczny moduł stanowiący połączenie znanych i niezawodnych podstawowych produktów tej firmy, w tym sterownika, napędu serwomechanicznego, silnika i siłownika elektromechanicznego. Komplet elementów jest oprogramowany wraz z HMI.  Modułowa konstrukcja tego rozwiązania, zaprojektowana z myślą o ogólnych przemysłowych zastosowaniach montażowych i operacjach łączenia w zakładach motoryzacyjnych, pozwala na szybką i łatwą integrację z procesami klienta.

 

Rozwiązanie Push-To-Fit jest dostępne w czterech standardowych wariantach sił nacisku: 9,3 kN, 25,1 kN, 56 kN i 114 kN oraz z określoną standardową długością skoku siłownika od 100 mm do 600 mm. Dzięki temu sprawdza się ono w szerokiej gamie zastosowań. Powtarzalność wynosząca 0,03 mm zapewnia precyzję procesu, a duża prędkość przesuwu do 450 mm/s gwarantuje doskonałą wydajność.

 

Sercem rozwiązania jest moduł sterowania procesem, który ułatwia integrację z istniejącymi sieciami zakładowymi oraz umożliwia prostą i wygodną parametryzację, wizualizację i obsługę. Zastosowane metody monitorowania gwarantują kontrolę jakości w czasie rzeczywistym. Moduł sterowania procesem jest w pełni kompatybilny z urządzeniami innych dostawców oraz przygotowany do komunikacji z takimi urządzeniami dzięki możliwości pracy z dwiema sieciami LAN oraz przy użyciu protokołu Profinet, Ethernet IP oraz Modbus. Integrację ułatwiają liczne dostępne opcje, takie jak wizualizacja na stronie WWW, cyfrowe wejścia/wyjścia oraz interfejsy komunikacyjne (na przykład OPC UA).

 

Rozwiązanie Push-To-Fit jest standardowo wyposażone w funkcję bezpiecznego wyłączenia momentu obrotowego STO (Safe Torque Off), dzięki czemu napęd może zostać bezpiecznie wyłączony.  Ponadto użycie sterownika PLC bezpieczeństwa umożliwia podwyższenie poziomu bezpieczeństwa funkcjonalnego. Sterownik PLC bezpieczeństwa działa jako urządzenie nadrzędne Fail Safe over EtherCAT (FSoE) i wykorzystuje magistralę komunikacyjną EtherCAT do bezpiecznej komunikacji między modułami bezpieczeństwa we/wy a napędem. Oddzielne okablowanie nie jest konieczne. Pierwszy etap rozbudowy obejmuje funkcję bezpiecznej ograniczonej prędkości (SLS) i Bezpiecznego sterowania hamowaniem / Testu bezpieczeństwa hamulca silnika (SBC/SBT)  Drugi etap obejmuje dodatkowy zewnętrzny hamulec bezpieczeństwa z funkcją SBC/SBT — poziom bezpieczeństwa PLe.

 

O firmie Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Od ponad wieku firma przyczynia się do przełomowych odkryć inżynieryjnych, które prowadzą do lepszego jutra. Dowiedz się więcej na stronie www.parker.com lub na profilu @parkerhannifin.

Kontakt z mediami

Patrick Knebel
Kierownik produktu Push-To-Fit
Parker Hannifin — Electromechanical Division Europe
Tel.: +49 781 509 4130
E-mail: patrick.knebel@parker.com