Parker Stacja filtracji i osuszania Parker Zander FBP zapewnia maksymalną jakość powietrza i wydajność w zastosowaniach w przemyśle spożywczym, produkcji napojów i farmaceutycznym

Energooszczędne i trwałe rozwiązanie obejmuje sześć etapów oczyszczania, podczas których następuje obniżenie poziomu ośmiu najważniejszych zanieczyszczeń 

Warszawa, Polska, 1. sierpnia 2018 r Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędu i sterowania, wprowadził nowy system filtracji i osuszania, zaprojektowany w celu zaspokojenia potrzeb przemysłu spożywczego, produkcji napojów i farmaceutycznego. Urządzenie Parker Zander FBP jest owocem rozwoju serii Oil Free Air System (OFAS), wprowadzonej na początku 2017 roku. Oferuje ona innowacyjną technologię i zapewnia potwierdzoną, wysoką jakość powietrza, a także wydajną pracę, natomiast celem opracowania stacji FBP było zapewnienie jakości powietrza spełniającej najwyższe standardy w kluczowych obszarach produkcji żywności, napojów i substancji leczniczych.

 

W odniesieniu do zanieczyszczenia olejem, FBP oferuje powietrze o klasie czystości „0” zarówno w przypadku sprężarek smarowanych olejem, jak i bezolejowych. Zapewnia to najwyższą jakość powietrza w punkcie odbioru w zastosowaniach krytycznych, generując jedynie ułamek kosztów związanych z zainstalowaniem dedykowanej sprężarki bezolejowej. Jakość powietrza jest certyfikowana przez niezależne laboratorium badawcze zgodnie z ISO 7183 i ISO 8573-1, a filtry podlegają weryfikacji zgodnie z ISO 7183. System oferuje sześć etapów oczyszczania, podczas których skutecznie zmniejsza się poziom ośmiu najważniejszych zanieczyszczeń. W przypadku obecności ciekłego oleju lub wody na wlocie do układu oczyszczania, FBP może być również wyposażony w opcjonalny separator wody, dzięki czemu może eliminować dwa dodatkowe rodzaje zanieczyszczeń.

 

Wprowadzając stację FBP, Parker Zander oferuje najlepszą możliwą kombinację oszczędności, wydajności, jakości, funkcjonalności i długiej żywotności urządzenia dla przemysłu spożywczego, produkcji napojów i farmaceutycznego. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji, w każdym urządzeniu domyślnie zintegrowana jest najnowsza technologia oszczędzania energii. Automatycznie dostosowuje ona pracę osuszacza do warunków panujących w otoczeniu i zapotrzebowania na sprężone powietrze, zapewniając optymalne zużycie energii i pełne wykorzystanie materiału osuszającego. Doskonały system filtracji i zaawansowany system zarządzania przepływem zapewniają stały, niski poziom ciśnienia różnicowego i wydłużajążywotnośćśrodka osuszającego. Wkłady osuszające wypełniane techniką tzw. „snow-storm” wysoce skutecznym środkiem osuszającym są objęte 5-letnią gwarancją trwałości, a solidna konstrukcja zaworów zapewnia długotrwałą wydajność. Ponadto urządzenie jest łatwe w instalacji, obsłudze i konserwacji, zapewniając szybki zwrot z inwestycji.

 

„FBP ustanawia nowy standard jakości powietrza w krytycznych zastosowaniach na rynku żywności, napojów i farmaceutyków”– mówi Stephen Stewart, Kierownik Produktu ds. systemów adsorpcji w firmie Parker. „Stacja jest energooszczędna, wyróżnia się znacznie niższymi kosztami konserwacji i eksploatacji, jednocześnie oferując wyjątkową jakość powietrza i długoterminową niezawodność. Użytkownicy mogą cieszyć się całkowitym spokojem”.

 

System jest już dostępny. Więcej informacji można znaleźć na stronie Działu Separacji Gazów i Filtracji EMEA firmy Parker.

 

O Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Już od 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin

Kontakt z mediami

Sylwia Małachowska - Kierownik ds. Marketingu
Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.,
Tel. +48 22 573 24 40
E-Mail: SMalachowska@parker.com