Parker pomaga zwiększać wydajność w branży motoryzacyjnej

Klecany, Czechy, 19. marca 2019 r. - Firma Parker Hannifin, globalny lider technologii napędów i sterowania, poprawia osiągi samochodów za pomocą złączek zaciskowych do układów chłodzenia w pojazdach. Czeska spółka Parker Hannifin Sales odpowiedzialna za dystrybucję w Europie Środkowo-Wschodniej nawiązała współpracę z zespołem Formuły Student, który projektuje nowy prototyp samochodu na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Architektury Okrętowej w chorwackim Zagrzebiu.

 

Dystrybutor firmy Parker, firma Fering Fit, również zlokalizowana w Zagrzebiu, przekazała ostatnio produkty marki Parker, aby wesprzeć przedsięwzięcie studentów. Założona w 1994 roku firma Fering Fit obchodzi w tym roku 25. rocznicę powstania. Przedsiębiorstwo to jest uznawane za lidera systemów filtracji w branży przemysłowej i przetwórczej, rozwiązań z dziedziny powietrza i gazów technicznych oraz technologii pneumatycznych. Od samego początku firma Fering Fit była głównym dystrybutorem produktów firmy Parker Hannifin. Na początku były to rozwiązania marki domnick hunter, do których później dołączyły produkty pneumatyczne z ofert Hirros, Zander i Parker.

 

Nasi koledzy z firmy Fering Fit — Igor Kuš, kierownik ds. wsparcia technicznego i Alen Tomic, kierownik ds. sprzedaży uczestniczyli w spotkaniu na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Architektury Okrętowej, podczas którego przekazano na rzecz uczelni osiem złączek zaciskowych do układów chłodzenia.

 

Zespół Formuły Student borykał się z problemami z układem chłodzenia silnika. Udało się je rozwiązać dzięki zaprojektowaniu nowego układu chłodzenia, wyposażonego w złączki zaciskowe firmy Parker. Udoskonalony układ steruje temperaturą silnika i ją optymalizuje. Zespół zaprezentował nowy, ulepszony projekt pojazdu, wyposażony w złączki firmy Parker, przedstawicielom Wydziału.

 

Realizowany na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Architektury Okrętowej projekt budowy samochodów ma na celu umożliwienie studentom nabycia praktycznej wiedzy w tej dziedzinie i nawiązania współpracy z przedstawicielami branży. Pojazd jest projektowany dla studenckiego zespołu FSB Racing Team, należącego do FSAE (Formula Society of Automotive Engineers). W ramach tej inicjatywy organizowane są doroczne wyścigi, w których zespół FSB od początku uczestniczy.

 

O firmie Parker Hannifin
Firma Parker Hannifin, uwzględniona w rankingu Fortune 250, jest globalnym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowań. Od ponad 100 lat firma projektuje rozwiązania inżynieryjne wspierające działalność klientów z różnorodnych branż przemysłowych i lotniczych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.parker.com lub @parkerhannifin.

Kontakt z mediami

Lisa de Beer
Specjalista ds. PR w regionie EMEA
Parker Hannifin
Tel.: +27 (0) 11 971 0700
E-mail: lisa.debeer@parker.com