Modułowe sieci Parker Transair dostępne w ramach modelowania informacji o budynku (BIM)

Rennes, Francja, 26. października 2018 r - Transair®, jednostka organizacyjna zajmująca się złączami niskociśnieniowymi w Europie (dawniej Legris) w firmie Parker Hannifin Corporation, będącej światowym liderem w dziedzinie techniki ruchu i sterowania, ogłosiła, że udostępnia bibliotekę produktów profesjonalistom z branży budowlanej do zastosowania w modelowaniu informacji o budynku. Dzięki rodzinom obiektów do modelowania BIM Transair oferuje obecnie biurom projektowym proste, elastyczne i praktyczne rozwiązanie do projektowania sieci przesyłu płynów przemysłowych z aluminium i stali nierdzewnej.

 

W ramach nowej inicjatywy, Transair współpracuje ze start-upem BIM&CO w zakresie procesu modelowania, integracji i dystrybucji swojej oferty produktowej w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie (zgodnie z normami BSP ISO) oraz w Ameryce (zgodnie z normami NPT ANSI). Modelowanie BIM to proces realizowany w trybie współpracy na platformie elektronicznej, umożliwiający tworzenie i zarządzanie cyfrową reprezentacją fizyczną i funkcjonalną budynków. System pomaga profesjonalistom z sektora lepiej kontrolować każdy etap cyklu życia budynku, od opracowania projektu po zakończenie eksploatacji. Ogłoszenie i wprowadzenie na rynek jest wynikiem pomyślnie zakończonej fazy testów. Miały one na celu zapewnienie, że rozwiązanie w możliwie największym stopniu odpowiada na potrzeby rynku pod względem oczekiwań, specyfikacji i charakterystyki.

 

Aby zapewnić kompatybilność z BIM, wszystkie rodziny produktów Transair są dostępne w formacie REVIT, na poziomie odwzorowania szczegółów (LOD) równym 200 i 400. Inteligentny szablon REVIT upraszcza proces projektowania sieci z wykorzystaniem produktów Transair, przyczyniając się do obniżenia kosztów budowy i zapewniając lepszą koordynację wielobranżową inwestycji.

 

- BIM zmienia sposób pracy specjalistów z branży budowlanej, oferując liczne korzyści dla całego sektora - powiedział Nicolas Maupillé, odpowiedzialny za projekt po stronie Transair. Jak dodaje: - Transair pragnie w pełni zintegrować się z duchem BIM, oferując stronom zainteresowanym usługi wysokiej jakości, które umożliwią im intuicyjne projektowanie sieci, a tym samym skupienie się na realizowanych projektach.

 

- Ważne było dla nas, by zaoferować biurom projektowym obiekty z odpowiednio ustrukturyzowanymi i wypełnionymi danymi - komentuje Guillaume Tétard, kierownik jednostki organizacyjnej Transair. - Oprócz jakości zamodelowanych obiektów doceniliśmy również wsparcie zespołów na wszystkich etapach inwestycji.

 

Etienne Mullie, dyrektor generalny BIM&CO, powiedział: - Z zasady BIM&CO umożliwia producentom łatwy dostęp do BIM poprzez wsparcie techniczne i zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań. Dostarczamy zestaw narzędzi umożliwiających producentom uporządkowanie i dystrybuowanie danych produktów w formie obiektów gotowych do użycia w BIM. Obiekty takie są przystosowane do wszystkich etapów procesu, od projektowania po budowę, użytkowanie i konserwację. Naszym celem nie jest związanie klienta z rozwiązaniem ograniczanym prawem własności, ale towarzyszenie i udostępnianie mu kluczy do uzyskania niezależności. To właśnie niezależność oraz powiązane zachowanie kontroli nad marką i danymi produktów przekonały Transair do współpracy z BIM&CO, z której jesteśmy wyjątkowo dumni.

 

Aby skorzystać z nowej usługi, wystarczy zarejestrować się na platformie BIM&CO (https://www.bimandco.com), a następnie przejść do sekcji Transair i pobrać bezpłatnie obiekty potrzebne do wykonania sieci.

 

Więcej informacji na stronie:  www.parkertransair.com

 

O Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Już od 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin.

Kontakt z mediami

Françoise Lunel, Transair Communication Manager
Low Pressure Connectors Division Europe
Parker Hannifin Group
Phone: +33 (0)2 99 25 56 53
E-mail: francoise.lunel@parker.com