Seria napędów AC30 firmy Parker Hannifin oferuje teraz moc znamionową do 450 kW

Warszawa, Polska, 19. lipca 2018 r - Firma Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędu i sterowania, rozszerzyła swoją serię napędów AC o urządzenia osiągające moc wyjściową do 450 kW, przeznaczone do aplikacji wymagających dużej mocy. To kolejna nowość, po niedawnym wprowadzeniu opcji sprzężenia zwrotnego z rezolwera, która zapewnia dodatkowe funkcje sterowania silnikami w układzie pętli zamkniętej i podkreśla zaangażowanie firmy Parker w zaoferowanie klientom jeszcze większej elastyczności całej serii AC30.

 

Elastyczność, niezawodność i prostota są głównymi cechami konstrukcyjnymi serii AC30, która jest dostępna w kilku różnych rozmiarach, w celu dopasowania do jak najszerszego zakresu zastosowań. Jej wprowadzenie pozwala na uzyskanie zaawansowanych funkcji sterowania, od zastosowań takich jak proste pompy i wentylatory pracujące w pętli otwartej, po zaawansowane układy pracujące w pętli zamkniętej. Seria AC30 zapewnia ekonomiczną, niezawodną i dokładną regulację prędkości silników zarówno indukcyjnych AC, jak i serwomotorów z magnesami trwałymi (PMAC).

 

Oferując zintegrowane funkcje monitorowania energii, seria AC30 umożliwia klientom dopasowanie prędkości silnika do zmieniających się wymagań, w związku z czym pozwala na zmniejszenie zużycia energii i uzyskanie związanych z tym oszczędności. Oprócz obniżonych kosztów eksploatacji, seria AC30 przynosi użytkownikowi korzyści w postaci wydłużenia żywotności mechanicznej silników, pomp, wentylatorów i urządzeń pomocniczych, takich jak kanały czy rurociągi.

 

Mimo prostej konstrukcji, seria AC30 wyposażona jest w kompleksowy zestaw funkcji i odznacza się wysoką funkcjonalnością. Użytkownicy mogą korzystać np. z zalet zintegrowanych makr do wielu różnych zastosowań, podczas gdy oparte na Codesys oprogramowanie Parker Drive Developer (PDD) pozwala na tworzenie zaawansowanych funkcji PLC w napędzie, który dotychczas wymagałby oddzielnego PLC. Elastyczność i wysoka modułowość zapewniają zgodność z napędami szerokiej gamy protokołów komunikacyjnych; należą do nich Profinet, Profibus i EtherCAT, z których wszystkie można bez problemu zintegrować z napędem, podobnie jak moduły I/O.

 

O Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Już od 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin.

Kontakt z mediami

Sylwia Małachowska - Kierownik ds. Marketingu
Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.,
Tel. +48 22 573 24 40
E-Mail: SMalachowska@parker.com