Parker wprowadza siłowniki pneumatyczne P1F z certyfikatem zgodności z normą ISO 15552

Siłowniki przeznaczone do wielu ogólnych zastosowań przemysłowych w różnych środowiskach pracy

 

Warszawa, Polska, 19 września 2018 r- Parker Hannifin, światowy lider techniki ruchu i sterowania, wprowadził na rynek nową rodzinę siłowników pneumatycznych z certyfikatem zgodności z normą ISO15552. Urządzenia serii P1F, dostępne ze średnicą w zakresie od 32 do 125 mm, są przeznaczone do ogólnych zastosowań przemysłowych, takich jak ruch liniowy, układy zaciskowe, podnoszenie i sterowanie w różnych środowiskach pracy. Siłowniki P1F-S w wykonaniu o gładkim profilu uzupełnia siłownik cięgnowy P1F-T oraz P1F-C do czystych zastosowań, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku.

 

Siłowniki serii P1F-S, w pełni zgodne z normą ISO 15552, która podaje znormalizowane wymiary wymiennych siłowników wraz z demontowanym mocowaniem, nadają się do zastosowania w wielu środowiskach pracy. Na przykład standardowa wersja do zastosowania zewnętrznego posiada poliuretanowe uszczelnianie, zapewniające dłuższy okres użytkowania w takich branżach, jak transport bliski i ogólny oraz automatyzacja.

 

W zastosowaniach wymagających dodatkowej odporności chemicznej, gdzie zgarniacz w przedniej części obudowy może być narażony na działanie agresywnych substancji chemicznych, siłowniki P1F-S mogą być wyposażone w zgarniacz wykonany z kauczuku fluorowego (FKM). Dostępne są również inne wersje zgarniacza wykonanego z metalu do zastosowania w trudnych i skrajnych warunkach. W ofercie istnieje także siłownik P1F-A , w wykonaniu ATEX do pracy w atmosferze wybuchowej.

 

Gładki profil siłowników P1F ułatwia czyszczenie i zapewnia estetyczny wygląd. Dodatkowe korzyści dla klienta to: śruby amortyzujące ze stali nierdzewnej z jednej strony, porty powietrzne i czujniki umożliwiające szybki dostęp do wszystkich ustawień od góry po jednej stronie. Pierścienie zgarniające/uszczelki tłoczyska są połączone w jeden element, co redukuje tarcie i wydłuża okres użytkowania siłowników. Luz promieniowy niweluje prowadnica tłoczyska z politetrafluoroetylenu (PTFE). Dwa rowki teowe na górze do zamontowania czujników, np. analogowych lub czujników Parker P8S CPS lub IO-Link, zapewniają gotowość siłowników do pracy w Przemyśle 4.0.

 

Oferta obejmuje szeroką gamę mocowań siłowników i tłoczysk, a także czujników, które można dopasować do wszystkich zastosowań klienta.

 

O Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Już od 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin.

Kontakt z mediami

Sylwia Małachowska
Kierownik ds. Marketingu
Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.,
Tel. +48 22 573 24 40
E-Mail: SMalachowska@parker.com