Parker wprowadza oparty na aplikacjach interfejs HMI z funkcją ISOBUS dla maszyn rolniczych

Solidne, łatwe w obsłudze rozwiązanie obejmuje scentralizowany wyświetlacz HMI w kabinie kierowcy

 

Warszawa, Polska, 8 maja 2018 Jednostka organizacyjna Electronic Controls Business Unit korporacji Parker Hannifin, światowego lidera w dziedzinie technologii napędów i sterowania, wprowadziła na rynek wyświetlacz Pro Display 10 ISOBUS, oparty na aplikacjach interfejs człowiek-maszyna (HMI), obejmujący nową aplikację ISOBUS Suite firmy Parker. System jest przeznaczony dla pojazdów i maszyn stosowanych w przemyśle rolniczym, takich jak ciągniki, kombajny i inne maszyny samojezdne.

 

W tradycyjnym podejściu, każda maszyna i sprzęt rolniczy wymagałby użycia indywidualnych terminali opartych na rozwiązaniu dostarczonym przez producenta sprzętu. Dziś, dzięki normie ISO 11783, jeden terminal może być używany do obsługi różnego rodzaju sprzętu zgodnego ze standardem ISOBUS, niezależnie od producenta. Firma Parker zaimplementowała powyższe funkcje ISOBUS w jednej aplikacji w wyświetlaczu Pro Display, który dzięki swojej wyjątkowości, może również służyć jako główny wyświetlacz HMI. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zmniejszony zostaje całkowity koszt i wymagania odnośnie przestrzeni, ponieważ nie ma potrzeby stosowania osobnego terminala ISOBUS w kabinie kierowcy.

 

Zainstalowanie tylko jednego wyświetlacza HMI w kabinie w wygodny sposób łączy funkcjonalność maszyny, diagnostykę, narzędzia wydajności, a nawet serwisy informacyjne i rozrywkowe w scentralizowanym i oszczędnym rozwiązaniu.

 

Aplikacja ISOBUS Suite firmy Parker obsługuje funkcje ISOBUS, obejmujące ISOBUS UT, interfejs użytkownika dla rozwiązań kompatybilnych ze standardem ISOBUS. Rozwiązanie obejmuje również serwer plików sieci ISOBUS w celu ułatwienia transferu danych oraz kontroler zadań, dzięki czemu wyświetlacz jest w stanie dokładnie i bezstopniowo sterować urządzeniami oraz dokumentować rzeczywiste wartości danych.

 

Główną zaletą nowego produktu jest jego w pełni zintegrowana konstrukcja. System oparty na aplikacjach umożliwia integrację na centralnym wyświetlaczu HMI wszystkich niezbędnych funkcji HMI wymaganych przez przyrządy pomiarowe, sterowanie i regulację. Dalsze korzyści z integracji obejmują zmniejszenie złożoności obsługi i ryzyka pomyłek, co z kolei przyczynia się do poprawy wydajności i ergonomii dla użytkowników. Do wyświetlacza Pro Display oferowany jest sprawdzony zestaw narzędzi programistycznych UX Toolkit, pozwalający na szybkie i łatwe opracowywanie aplikacji.

 

Cenną funkcjonalność oprogramowania stanowi łatwa skalowalność i adaptacja aplikacji ISOBUS Suite. Taka elastyczność pozwala na przykład na jednoczesne wyświetlanie dwóch różnych systemów sterowania na ekranie. Co więcej, jeśli jest to wymagane, dynamiczne oprogramowanie Parker ISOBUS Suite można łatwo zintegrować z innymi aplikacjami od klientów OEM.

 

Wyświetlacz Pro 10 Display ISOBUS wykorzystuje wydajny dwurdzeniowy procesor i 1 GB pamięci RAM, co zapewnia mu doskonałą wydajność. Urządzenie posiada wysokiej klasy wyświetlacz LCD o przekątnej 10,1 cala, zoptymalizowany pod kątem wysokich wymagań HMI i trudnych środowisk pracy. Wykorzystanie technologii IPS (In-Plane Switching) pozwoliło na uzyskanie wyraźnego obrazu o doskonałym odwzorowaniu barw i szerokim kącie widzenia. Ekran dotykowy umożliwia intuicyjną, szybką i precyzyjną obsługę przez użytkownika. Platforma może być również sterowana zdalnie lub za pomocą koła impulsowego.

 

Wyświetlacz Pro Display 10 ISOBUS obsługuje szeroką gamę interfejsów komunikacyjnych, w tym cztery interfejsy CAN, oferujące prędkość transmisji nawet do 1 Mb/s i umożliwia prostszą instalację z programowo sterowaną terminacją. Pozostałe interfejsy obejmują USB, RS232, Ethernet i komunikację bezprzewodową (Bluetooth i WLAN) oraz funkcje rozrywkowe, takie jak sprzęt audio, radio FM i kamera.

 

O Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Już od 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin.

Kontakt z mediami

Sylwia Małachowska - Kierownik ds. Marketingu
Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.,
Tel. +48 22 573 24 40
E-Mail: SMalachowska@parker.com