Industrial Systems Division Europe

Parker’ın direk etkili D1FC/D3FC oransal DC valf serisi şimdi de kapalı çevrim kontrollerine olanak sağlıyor

Istanbul, Turkiye, 15. Eylul 2017 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen D1FC/D3FC serisi için yeni zero lap sürgüye sahip direk etkili oransal DC valf serisini genişletti. Bu yeni seçenek, kapalı çevrim kontrollerinde valflerin kullanımını mümkün kılıyor.

 

Parker, yüksek dinamik ve hacimli akışın olduğu yerlerde çalışan valf serilerini orta seviye performans uygulamaları için D1FB/D3FB serisi ile en yüksek performans gereksinimleri için kullanılan D1FP/D3FP serisindeki DFplus valfleri arasında konumlandırıyor. D1FC’nin NG06 ve D3FC’nin NG10 nominal boyutunda en önemli yenilik, diğer üreticilerin benzer valflerinin aksine tamamen gövde içine entegre edilmiş pozisyon geri bildirim sistemidir.

 

Sensörün sürgüye doğrudan bağlanması da sürgü pozisyonunun hassas kontrolünü kolaylaştırır. Entegre pozisyon geri bildirim sensörü sayesinde, pozisyon kontrolü için kablo bağlamak gerekmez; bu da bağlantının kazara kopmasından kaynaklanan olası arıza riskini azaltır.

 

Sağlam, kompakt valfler yeni zero lap sürgüleri ile birlikte kapalı çevrim kontrollerindeki yüksek dinamik karakterleri ve tekrar kesinlikleri ile ön plana çıkmaktadırlar.  Bu konfigürasyon, boru bükme makinelerinde ve preslerde veya su türbin kontrolörlerinde hassas ayarlamalar gibi çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için uygundur. Ayrıca D1FC ve D3FC, kırma biçimlendirme preslerinin yanı sıra sac metal işleme makineleri ve enjeksiyonlu kalıplama makineleri gibi kontrolü zor diğer uygulamalar için de uygulanabilir.

 

Yerleşik dijital elektronik sistem sayesinde valf parametreleri çok çeşitli uygulamalara esnek bir şekilde uyarlanabilir. Ayarlama kolaylığı için Parker’ın ProPxD parametrelendirme yazılımının güncel sürümü www.parker.com/propxd adresinden ücretsiz indirilebili

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri bir Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz, mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da @parkerhannifin hesaplarını takip edin.

 

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker Türkiye, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en geniş ürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir. Parker Türkiye hakkında daha fazla bilgi almak için www.parker.com/tr adresini ziyaret edin ya da @parkerturkiye hesaplarını takip edin.

Medya İrtibat Kişileri

Ercan Pala
Pazarlama Koordinatörü
Parker Hareket ve Kontrol Sist. Ltd. Şt
Telefon: +90 216 501 98 17
E-Mail: ercan.pala@parker.com