Parker’ın GlobalCore™ yüksek performanslı hidrolik hortum çözümü, mühendislik ve servis süreçlerini kolaylaştırır

bauma 2019, 8 – 14 Nisan 2019, Münih, Salon: A4, Stant: 205

 

Veniano, İtalya. 18. Mart 2019 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, GlobalCore ürününü tanıttı. Altı hidrolik hortum ve iki başlık tipinden oluşan GlobalCore serisi, en sık kullanılan sabit çalışma basıncı sınıflarına yönelik ilk kapsamlıürün serisi olması sayesinde mühendislik ve servis süreçlerini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. GlobalCore hidrolik hortumlar, dayanıklı ve basit bir çözüm sunmanın yanı sıra en zorlu çalışma koşullarına dayanacak biçimde tasarlanmıştır.

 

En sık karşılaşılan endüstriyel çalışma basınçlarına dayanacak şekilde tasarlanan GlobalCore, zorlu ortamlarda ve yüksek darbe dayanımı gerektiren uygulamalarda üstün performans sağlayacak şekilde ve ISO 18752 standardında belirtilen teknik özelliklerin iki katını karşılayacak biçimde üretilmiş ve test edilmiştir. ISO 18752 spesifikasyonu, hortumların teknik özelliklerinin ve müşteriler tarafından kullanım şartlarının, hortum yapısına göre değil basınç aralığına göre belirlenmesi esası göz önünde tutularak geliştirilmiştir. GlobalCore, Parker’ın mevcut ISO 18752 hortum serisini genişletmekte ve 21,0 MPa (3.000 psi) ila 42,0 MPa (6.000 psi) aralığındaki en önemli boyut ve basınç aralığı değerlerinde seçenekler sunmaktadır. Müşteriler, standart biçimlerin yanı sıra ToughCover veya SuperTough gibi çeşitli hortum dış katmanlarını da seçebilir.

 

Parker’ın GlobalCore hortumları, dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilmekte olup orijinal üretim yeri ya da kullanım yerinden bağımsız olarak, hizmet verdiği ekipmana tam zamanında ve uygun desteği sağlar.

 

GlobalCore sistemi, yalın biçimde tasarlanmıştır. Hem OEM hem de MRO müşterilerinin, çalışma basıncı aralığına göre en uygun hortumu hızla ve kolaylıkla seçebilmesine imkân veren altı hortumdan oluşmaktadır.  Başlık seçimi de kolaydır. Seçilen hortuma ve çalışma basıncına bağlı olarak 43/48 ya da 77 Serisi uygun olacaktır.

 

Parker’ın lider hortum tasarımında büküm yarıçapını geleneksel hortumlara göre yarı yarıya azaltması, montaj ve hat kurma işlemlerini çok daha kolay hale getirir. GlobalCore, Parker’ın Parkrimp hortum basma makineleri ile uyumlu olması ve aşınmaya karşı dayanıklı seçkin No-Skive (soymasız tip) dış katmanları sayesinde, hizmet dışı kalma süresinin minimum seviyeye inmesine, parça değişim periyotlarının da uzamasına yardımcı olur.

 

GlobalCore hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.parkerglobalcore.com adresini ziyaret edin.

 

Parker Hannifin Hakkında
Fortune 250 listesinde yer alan Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde global bir liderdir. Şirket, 100 yılı aşkın bir süredir geniş bir yelpazede yer alan farklı endüstrilerle havacılık ve uzay sanayisi pazarlarında müşterilerinin başarılarına katkı sağlamıştır. www.parker.com veya @parkerhannifin adresinden daha fazla bilgi edinin.

Media Contacts

Vladimira Fadrna
Parker Hannifin Central & Eastern Europe
Tel: + 420 724 975 547
E-posta: vladimira.fadrna@parker.com