Gelişmiş kılıflara sahip Parker TOUGHJACKET™ hidrolik hortumları kauçuk hortumlara kıyasla aşınmaya karşı çok daha fazla dayanıklıdır

Istanbul, Turkiye, 13. Aralık 2017 - Hareket ve kontrol teknolojilerinde global lider Parker Hannifin, TOUGHJACKET™ hidrolik hortumları ailesi ile Parflex hidrolik hortum serisini geliştirdi. Bu ürün ailesi, büyük ölçekli, ağır iş gerektiren uygulamaların isterlerine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yeni hortumlar, formülü Parker tarafından geliştirilen poliüretan kılıflara sahiptir. Bu kılıflar endüstri standartlarında aşınmaya karşı talep edilen en üst düzey dayanımı karşılar ve kauçuk hortumlara kıyasla aşınmaya karşı daha dirençli ve dayanıklıdır.

 

Ayrıca bu kompakt ve hafif hortumlar UV ışınlarına karşıüstün dayanıklılık sunar. TJ hidrolik hortum serisi çok düşük uzunluk değişimi karakteristiğine sahiptir. Bu sayede uzun hortumlar gerektiren bom ve tambur uygulamaları için idealdir. Çünkü aşınma ve uzunluk değişimi hortumların arızalanmasındaki en büyük etkenlerdir. TJ hortumları, son derece küçük yarıçapları sayesinde istif makineleri (forklift) ve teleskopik yükleyici (telehandler) bomları gibi dar kurulum alanlarına oldukça uygundur.

 

TOUGHJACKET hortumları, rakip ürünlerden %40 daha hafiftir. Bu da daha az denge ağırlığı, daha çok taşıma kapasitesi ve daha yükseğe/uzağa kaldırma özelliği anlamına gelir. Küçük dışçapı, hatları rotalamayı kolaylaştırır. Ayrıca hortumların birleştirilebilmesi (ikiz hortum haline getirilebilmesi), kolay paketleme yapılmasını ve rota(hat) başına daha çok eleman yönlendirilebilmesini hatta bu sayede bazı rotaların(hatların) kaldırabilmesini sağlar. İkiz veya çok hatlı yapılandırma, aşınmayı daha da azaltmaya ve/veya dolaşmayıönlemeye olanak tanır.

 

Bu yeni hortumlar 1/4" iç çaptan 1" iç çapa kadar farklı boyutlarda mevcuttur. Hortum serilerine göre temel ayrımlar ve performans ölçütleri aşağıdaki gibidir: 

560TJ: SAE 100R1AT, MSHA standartlarını karşılar. 100R1AT standardından daha hafif ve daha küçüktür.

-  590TJ: MSHA standartlarını karşılar, ve 1/4" ‘ten 1/2" ‘ye ABS onaylıdır. İki telli yapı dayanımını, tek telli yapı (konstrüksiyon) ile sağlayarak iyileştirilmiş büküm yarıçapı sunar.

594TJ: SAE 100R19, MSHA standartlarını karşılar. 4000 psi sürekli çalışma basıncına sahiptir.

 

Parker Hannifin Hakkında
Parker Hannifin, hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri bir Fortune 250 firmasıdır. 100 yıl boyunca şirketimiz, mobil, endüstriyel ve havacılık sektörlerindeki müşterilerini başarıya taşımaktadır. Parker, 61 yıl üst üste hissedarlarına ödediği yıllık temettülerde artışa gidebilmeyi başarmış olup bu başarısıyla S&P 500 endeksinde mevcut firmalar arasında en uzun süreyle temettü artışı sağlayan ilk beş firma arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.parker.com adresini ziyaret edin ya da @parkerhannifin hesaplarını takip edin.

 

2007 yılında kurulan Parker Türkiye, kuruluşunun 10. yılında içlerinde Çekya, Polonya, Macaristan ve Rusya’nın da olduğu 28 ülkenin sorumluluğunu devralarak Parker Merkez ve Doğu Avrupa SatışŞirketi (SC CEE) adı altında müşterilerine ve iş ortaklarına güçlü ve deneyimli ekibi ve profesyonel dağıtım ağı ile komple ürün ve sistem çözümleri sağlamaktadır. Parker SC CEE, tek bir tedarikçiden sağlanabilecek en genişürün yelpazesine sahip hareket ve kontrol sistemleri tedarikçisidir. Parker hakkında daha fazla bilgi almak için www.parker.com/tr adresini ziyaret edin ya da @parkerturkiye hesaplarını takip edin.

Medya İrtibat Kişileri

Ercan Pala
Pazarlama Koordinatörü
Parker Hareket ve Kontrol Sist. Ltd. Şt
Telefon: +90 216 501 98 17
E-Mail: ercan.pala@parker.com