Terms of Use - Website


Bu Kullan
ım Koşulları, Parker-Hannifin Corporation ve/veya iştirakleri, bağlı kuruluşları ve ilişkili şirketlerinin ("Parker" veya "Parker kuruluşları") bazı web siteleri, çevrimiçi hizmetleri, uygulamaları, telefon destek hizmetleri, e-postaları, kısa mesajları veya başka mesajları, blogları, yazılımları veya ağlarının (nesnelerin interneti (IoT) cihazları, web ve sosyal medya siteleri ve sayfalar, oyunlar ve yarışmalar, yazılımlar veya ağlar (Parker Hizmeti / Hizmetleri) dahil) kullanımını kapsamaktadır.  Bu Kullanım Koşulları, Parker Hizmetlerinden herhangi birini kullandığınızda, indirdiğinizde veya bunlara başka bir şekilde eriştiğinizde kişisel bilgilerinizin nasıl ele alınacağını anlamanıza yardımcı olacaktır. 

Parker Hizmetlerini kullanarak, işbu Kullanım Koşullarını okuduğunuzu, Gizlilik İlkesine, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesine (EULA) ve Tanımlama Bilgileri ve Güvenlik ile ilgili bilgilere eriştiğinizi ve onları okuyup her birinin koşullarını onayladığınızı belirtmektesiniz.

Parker Hizmetleri yalnızca işletmeden işletmeye ticaret içindir.  Parker kuruluşları, kullanımı kolay olan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan hizmetler, özellikler ve ürün bilgileri sunmak amacıyla sizinle ve Parker Hizmetlerini kullanımınız ile ilgili bilgileri toplamaktadır.  Örneğin, bir Parker web sitesini kullandığınızda Parker, kurumsal iletişim ayrıntılarınız ve çalıştığınız şirket için Parker ürünleri ve hizmetleri siparişleriniz veya bu konudaki sorgularınız için ziyaret ettiğiniz sayfalar hakkında bilgiler dahil olmak üzere düşük düzeyli kişisel bilgileri toplar. Bize Ula
şın


Ü
lkenizdeki Parker kuruluşlarının ayrıntıları hakkında lütfen www.parker.com adresine gidin ve "Ülkenizi Seçin" sonra "Bize Ulaşın" başlığını veya "Parker'a Ulaşın" başlığını seçin ve "İletişim Bilgileri" başlıklı bilgilere ulaşın.   "Bize Ulaşın" özelliğini kullanırken ev adresiniz veya telefon numaranız gibi özel iletişim bilgilerinizi veya herhangi bir özel bilgi belirtmemeye özen gösterin. Ek bilgiler için Gizlilik Politikasına bakın.G
üncellemeler ve Düzeltmeler


Bu Kullan
ım Koşulları zaman zaman değiştirilebilir. Belirli ülkelerde ve geçerli yasalara bağlı olarak, sizinle ilgili olarak işlediğimiz kişisel bilgilerin kapsamını etkileyenler gibi önemli değişiklikler özel olarak size bildirilebilir. Bunu, değişikliği uygulamadan önce bir web sitesinin veya uygulamanın açılış sayfasında bu tür değişiklikleri belirgin bir şekilde bildiren bir uyarı göndererek veya size değişiklik hakkında bir e-posta göndererek yapabiliriz. Kişisel bilgilerinizin işlenmesi için sizden ek izin almamız gerekirse, kişisel bilgilerinizin işleneceği değiştirilmiş kapsam için izin talep edebiliriz.

Bu Kullanım Koşulları, Gizlilik İlkemiz veya Tanımlama Bilgileri ile ilgili bilgiler hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen Parker Hizmetini/Hizmetlerini kullanmaya devam etmeden önce ülkenizde faaliyet gösteren Parker kuruluşlarıyla iletişime geçin.IP Adresleri


IP adresi, bilgisayar
ınıza veya diğer cihazlarınıza İnternet Servis Sağlayıcınız (İSS) tarafından otomatik olarak atanan bir numaradır.  Sunucularımız IP adreslerini otomatik olarak toplar ve kullanır (geçerli yasa gerektirdiğinde, adresiniz tanımlanmanızıönlemek için kısaltılabilir).  Bu işlem, talep ettiğiniz verilerin bilgisayarınıza veya başka bir cihaza kendi ülkeniz için uyarlanmış içerik halinde sunulabilmesi için tanımlama amaçlarıyla yapılmaktadır.

IP adresleri gibi, sunucu günlük dosyaları ve diğer benzeri veriler de kimliğinizi açığa çıkarmaz, geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece, bu tür bilgileri kişisel olmayan bilgi olarak ele alırız. Diğer unsurların yanı sıra, Parker kuruluşları IP adreslerini web sitelerimizi ve sistemlerimizi yönetmek, web sitelerimizin kullanım düzeylerini hesaplamak ve web sitelerimizdeki ve/veya diğer Parker Sistemlerindeki sorunları tanılamamıza yardımcı olmak amacıyla kullanır. Ayrıca, sizi Parker Hizmetine/Hizmetlerine erişim için aynı bilgisayar veya başka bir cihaz kullanıldığında her girişte yerel dil seçme zahmetinden kurtarmak için bilgisayarlarınızı veya diğer cihazlarınızı "hatırlamak" amacıyla IP adreslerini tanımlama bilgileri ile birlikte kullanırız ("Tanımlama Bilgileri" bölümüne bakın).Kay
ıtlı veya Adlandırılmış Kullanıcılar


Parker Hizmetleri kay
ıtlı veya adlandırılmış kullanıcı olmanıza izin verebilir.  Bu tür bir kullanıcı olduğunuzda, adınızı, kurumsal e-posta adresinizi ve unvanınız, kurumsal telefon numaranız, çalıştığınız şirket, adresi ve ülkeniz dahil olmak üzere diğer bilgilerinizi isteyebiliriz. Ayrıntılarınızı ve içerik tercihlerinizi hatırlamak için tanımlama bilgilerini kullanabiliriz (aşağıda Tanımlama Bilgileri kısmına bakın). Ürünlerimiz, hizmetlerimiz veya ilginizi çekebilecek başka konularla ilgili e-posta iletileri almak isteyip istemediğiniz sorulabilir. Parker kuruluşları geçerli yasalara bağlı ve uygun olarak, izniniz olmadan size bu tür iletiler göndermez. Aşağıdaki Uyarlanan Pazarlama E-Postaları bölümünde daha fazla ayrıntı sunulmaktadır."Canl
ı Sohbet"


"Canl
ı Sohbet" Parker web sitesinin (www.parker.com) belirli ülkelere özel sayfalarında kullanılabilmektedir. Bu özellik Parker veya Parker distribütörleri (ilgilendiğiniz ürün/ürün destek hizmeti sağlayıcısına bağlı olarak) ile sizin aranızda doğrudan ve gerçek zamanlı web tabanlı sohbete olanak tanır.  Bu özelliği, örneğin Parker Hizmetleri ve ürünleri ile ürün destek hizmetleri hakkındaki teknik veya diğer sorgularınız için kullanabilirsiniz.  "Canlı Sohbet" özelliğini kullandığınızda, adınızı, kurumsal e-posta adresinizi ve unvanınız, kurumsal telefon numaranız, çalıştığınız şirket, adresi ve ülkeniz dahil olmak üzere diğer bilgilerinizi toplayabiliriz. "Canlı Sohbet" özelliği üçüncü taraf satıcı tarafından işletilmektedir ve "Canlı Sohbet" üzerinden toplanan kişisel bilgileriniz Avrupa Ekonomik Alanı dışındaki ülkeler ve bölgeler dahil olmak üzere ülkeniz dışında depolanabilir veya başka şekilde işlenebilir.  "Canlı Sohbet" oturumlarının dökümleri Parker ürünleri ve hizmetleri hakkında sahip olabileceğiniz ek soruların cevaplanması için veya Parker'ın bu ürünleri ve hizmetleri iyileştirmesi için saklanabilir.


Ki
şisel bilgilerinizin ülkeniz dışına (ilgili durumlarda Avrupa Ekonomik Alanı dışı da dahil) aktarılmasına izin vermiyorsanız lütfen Canlı Sohbetözelliğini şunlar için kullanmayı tercih etmeyin:

(i)   Parker kuruluşlarının sorgularınızı cevaplandırması için ve

(ii)  "Canlı Sohbeti" işleten üçüncüşahıslarımız için. 


Buna ek olarak, ki
şisel bilgilerinizin aktarılması için izin verdiğiniz hususlar haricinde Parker kuruluşlarının kişisel bilgilerinizi aktarmaları için başka gerekçeler bulunabileceğini lütfen unutmayın.


Parker kurulu
şlarının ürünleri ve/veya hizmetleri hakkında Parker Hizmetlerini kullanmak yerine, doğrudan telefonla da bilgi alabilirsiniz. Telefonla iletişim ayrıntıları için lütfen www.parker.com adresindeki "Bize Ulaşın" ayrıntılarına bakın. 


Uyar
ı:   Tüm serbest metin alanları ve çevrimiçi sohbet uygulamaları gibi, "Canlı Sohbet" de gönderdiğiniz gerçek zamanlı iletişimin içeriğini belirlemenize olanak tanır.  Bu alanları doldururken dikkatli olun.  Parker Hizmetleri ve özellikle "Canlı Sohbet" yalnızca iş amaçlı kullanım için tasarlanmıştır. Parker kuruluşları Parker Hizmetlerinin herhangi biri üzerinden, kurumsal iletişim ayrıntılarınız dışında ve Parker ve kesinlikle Parker kuruluşlarının ürünleri ve/veya hizmetleri hakkındaki sorgularınızıçözmek ve/veya Parker Hizmetlerinin kullanımını kolaylaştırıp ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerektiği kadarın haricinde kişisel bilgilerinizi toplamak istemez.  Parker Hizmetlerini ve bilhassa "Canlı Sohbet" özelliğini kullanırken kişisel iletişim ayrıntılarınızı veya kişisel ya da özel nitelikteki bilgilerinizle ilgili kişisel bilgilerinizi veya ırk ve etnik köken, dini ya da diğer inanç, sağlık ya da tıbbi bilgiler, sendika üyeliği, cinsel yönelim gibi hassas kişisel bilgilerinizi veya başka kişilerle ilgili kişisel bilgileri vermemeye dikkat edin (bir iş arkadaşınız Parker kuruluşları ile iletişime geçmek isterse, lütfen bunu kendisinin yapmasını isteyin).Uyarlanan pazarlama e-postalar
ı


Baz
ı Parker Hizmetlerini ilk defa ziyaret ettiğinizde, geçerli yasalara bağlı ve uygun olarak, size Parker kuruluşlarının ürünleri ve/veya hizmetleri ile ilginizi çekebilecek diğer konularda e-posta iletileri almak isteyip istemediğiniz sorulabilir.


Bu t
ür e-postaları Parker kuruluşlarının ürünlerine ve/veya hizmetlerine uyarlamak için Parker Hizmetlerini nasıl kullandığınıza bağlı olarak özel bir tanımlama bilgisi kullanılır.  Bu tanımlama bilgisi adınızı ve kurumsal e-posta adresinizi Parker Hizmetlerinin ziyaret ettiğiniz çeşitli sayfalarının ayrıntılarıyla birleştirir.  Bunlar, kurumsal kimliğinizle ve çalıştığınız şirket için hareket ettiğiniz şekilde, hakkınızda çok sınırlı kişisel bilgilerdir. Tarayıcınız veya cihazınız bu tanımlama bilgisini devre dışı bırakacak şekilde ayarlanabilir.  Bu seçenek izninizi dilediğiniz zaman iptal edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıntılı bilgi için lütfen Tanımlama Bilgileri bölümüne bakın.


Ayr
ıca, her e-posta iletisinde daha fazla e-posta almamak üzere abonelikten çıkma da dahil olmak üzere, tercihlerinizi yönetme olanağınız olur. Bunun için e-posta iletisinin altındaki "Tercihleri Yönet" bağlantısına tıklayın.  Bu e-postalardan ülkenizde faaliyet gösteren Parker kuruluşuyla dilediğiniz zaman iletişime geçerek de çıkabilirsiniz (yukarıdaki "Bize Ulaşın" ayrıntılarına bakın). E-postalar ülkenizdeki Parker kuruluşundan değil, Parker kuruluşundaki başka şirketlerden geliyorsa, ülkenizdeki Parker kuruluşu bu e-postaları kontrol edemez ancak kendi tasarrufunda olmak üzere, bu e-postalardan çıkmak için iletişim kurmanız gereken yeri açıklayabilir veya abonelikten çıkma talebinizi iletebilir.


Parker kurulu
şları uyarlanan pazarlama e-postalarını yalnızca kurumsal e-posta adresinize göndermeyi hedefler.  Lütfen bize kişisel e-posta adresinizi vermeyin.


Aram
ızdaki sözleşmenin uygulanmasına bakılmaksızın, e-posta adresinizi pazarlama amacıyla kullanabiliriz. Belirli ülkelerde ve geçerli yasalara bağlı olarak, e-posta adresinizi pazarlama amacıyla kullanmamıza dilediğiniz zaman ve ücretsiz olarak itiraz etme hakkınız olabilir ve itirazı (yalnızca e-posta ile gönderdiğimiz "abonelikten çık" talebi ile değil) her türlü iletişim kanalı ve ortam üzerinden yapabiliyor olabilirsiniz.  İtirazınızın yürürlüğe girebilmesi için bize ulaşması gerekir.  Bu şekilde ve istediğiniz zaman itiraz etmek için lütfen bizimle iletişime geçin (yukarıdaki "Bize Ulaşın" bilgilerine bakın). İtirazınızı bir e-posta aldıktan sonra yapmak isterseniz, bunu yukarıda anlatıldığı gibi "Tercihleri Yönet" bağlantısıüzerinden yapabilirsiniz.18 ya
şının altındaki kullanıcılar


18 ya
şından küçükseniz bu Web Sitesini kullanmamalısınız.Telif Hakk
ı

Telif Hakkı© Parker Hannifin Corporation. Telif hakkı yılı, içinde bulunulan yıldır.  Tüm hakları saklıdır. Parker Hizmetlerinin içeriği, Parker-Hannifin Corporation'ın önceden izni haricinde hiçbir şekilde veya hiçbir yolla kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, dağıtılamaz, yayınlanamaz, teşhir edilemez, tadil edilemez ve devredilemez. Telif hakkı ihlali, adli ve idari cezalara tabi federal hukukun ihlalini teşkil etmektedir. Garantinin S
ınırlanması

Parker Hizmetlerinde bulunan verilerin ve bilgilerin tutarlı olduğuna inanılmaktadır, ANCAK BUNLAR "OLDUĞU GİBİ" VE BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN ORTALAMA KALİTE VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DAHİL SARİH VEYA ZIMNİ HİÇBİR TÜRDE GARANTİ VEYA KOŞUL OLMAKSIZIN SUNULMAKTADIR. Parker kuruluşu hiçbir durumda geçerli kanunların sınırladığı durumlar haricinde Parker Hizmetlerinin kullanımıyla ilgili özel, dolaylı veya sonuçsal zararlar da dahil hiçbir türdeki hiçbir zarardan yükümlü olmayacaktır. Parker ürünleri ve hizmetleri, yalnızca varsa Parker'ın Satış Teklifindeki hüküm ve koşullar uyarınca kabul edilmektedir. 


Kullan
ıcı Erişimi


Parker herhangi bir zamanda kendi iradesine g
öre şunları yapabilir: (1) bir Parker Hizmetinin herhangi bir kullanıcının erişimini kaldırabilir; (2) bir Parker Hizmetini ve/veya bu kullanım koşullarından herhangi birini tümüyle veya kısmen tadil edebilir, değiştirebilir, geri çekebilir, silebilir veya devre dışı bırakabilir. Ticari Marka


Parker," "Parker-Hannifin," ve/veya burada belirtilen diğer Parker adları veya ürünleri Parker-Hannifin Corporation'ın veya lisansörünün ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Burada belirtilen diğer ürün veya şirket adları ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Yaz
ılımlar ve Dosyalar


Bir Parker Hizmetinden indirilmek, eri
şilmek veya başka bir şekilde kullanılmak üzere sunulabilecek her türlü yazılım, uygulama, program veya dosya (hep birlikte "Yazılımlar") Parker'ın ve/veya tedarikçilerinin telif haklı eseri olabilir. Yazılım kullanımı işbu bildirinin ve son kullanıcı lisans sözleşmesinin ("EULA") koşullarına tabidir. Yazılım, yalnızca son kullanıcılar tarafından kullanılmak üzere ve EULA uyarınca izin verilen diğer koşullarda indirilmek üzere sunulmaktadır.  Yazılımın EULA'ya aykırı herhangi bir şekilde çoğaltılması veya tekrar dağıtılması kesinlikle kanunen yasaktır. YUKARIDAKİLERİ SINIRLANDIRMAMAK KAYDIYLA, YAZILIMLARIN DAHA SONRA ÇOĞALTILMAK VEYA TEKRAR DAĞITILMAK ÜZERE BAŞKA HERHANGİ BİR SUNUCU VEYA KONUMA KOPYALANMASI VEYA ÇOĞALTILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR. YAZILIM, VARSA YALNIZCA EULA KOŞULLARINA GÖRE GARANTİLİDİR. GEÇERLİ KANUNLARDA BAŞKA BİR ŞEKİLDE SINIRLANAN HALLER DIŞINDA PARKER, YAZILIMLAR HAKKINDA ORTALAMA KALİTE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET VEYA İHLAL ETMEMEYİİÇEREN TÜM ZIMNİ GARANTİ VE KOŞULLAR DAHİL HER TÜRLÜ GARANTİ VEYA KOŞULU REDDETMEKTEDİR.  SORUMLULUK REDD
İ


PARKER, H
İÇBİR PARKER HİZMETİNİN İŞLEYİŞİNİN KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLACAĞINI, KUSURLARIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA BUNLARI SUNAN PARKER HİZMETİNİN VEYA SUNUCUSUNUN VİRÜSLERDEN VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERDEN ARINDIRILMIŞ OLACAĞINI GARANTİ ETMEMEKTEDİR. İŞBU SORUMLULUK REDDİ HERHANGİ BİR PERFORMANS ARIZASI, HATA, İHMAL, KESİNTİ, SİLİNME, KUSUR, İŞLETİM VEYA İLETİMDE GECİKME, BİLGİSAYAR VİRÜSÜ, İLETİŞİM HATTI ARIZASI, HIRSIZLIK VEYA TAHRİBAT VEYA KAYITLARA İZİNSİZ ERİŞİM YA DA KAYITLARIN İZİNSİZ KULLANIMI NEDENİYLE, SÖZLEŞMEYE VEYA HAKSIZ FİİLDEN, İHMALKARLIKTAN VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR DAVA SEBEBİNDEN KAYNAKLANMASI FARK ETMEKSİZİN HER TÜRLÜ ZARAR VEYA YARALANMA İÇİN GEÇERLİDİR. PARKER'IN BAŞKA ABONELERİN VEYA ÜÇÜNCÜŞAHISLARIN LEKELEYİCİ, SALDIRGAN VEYA YASADIŞI DAVRANIŞLARINDAN YÜKÜMLÜ OLMADIĞINI VE YUKARIDAKİ HUSUSLARDAN KAYNAKLANAN ZARAR RİSKİNİN TAMAMEN SİZE AİT OLDUĞUNU ÖZELLİKLE KABUL ETMEKTESİNİZ. GEÇERLİ KANUNLARLA BAŞKA BİR ŞEKİLDE SINIRLANDIRILAN HALLER DIŞINDA, PARKER VEYA PARKER HİZMETLERİNİ VEYA YAZILIMLARINI OLUŞTURMAKTA, ÜRETMEKTE VEYA DAĞITMAKTA YER ALAN HİÇBİR ŞAHIS VEYA KURULUŞ HİÇBİR DURUMDA DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL VEYA SONUÇSAL YA DA CEZAİ ZARARLAR DAHİL PARKER HİZMETİNİ KULLANMANIZDAN VEYA KULLANAMAMANIZDAN KAYNAKLANAN HİÇBİR ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BU KISIM HÜKÜMLERİNİN PARKER HİZMETİNDEKİ TÜM İÇERİK İÇİN GEÇERLİ OLACAĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ.Sosyal Medya ve Geribildirim


Parker Hizmetleri b
ülten panolarını, sohbet odalarını, haber gruplarını, mesajlaşmayı, oyunları, yarışmaları ve Parker'a geribildirim verilmesini ve/veya kullanıcılar arasında gerçek zamanlı etkileşim kurulmasını sağlayan diğer medyaları ("Sosyal Medya") içerebilir. Parker herhangi bir Sosyal Medyaya yüklenen mesajları, görüntüleri, bilgileri veya dosyaları kontrol etmemektedir. Sosyal Medyayı ve Parker Hizmetini kullanımınızın bir koşulu olarak şunları yapmamanız zorunludur: 

1. Başka herhangi bir kullanıcının Sosyal Medyayı veya Parker Hizmetini kullanmasını ve bunlardan yararlanmasını kısıtlayamaz ve engelleyemezsiniz. 
2. Bunlarla sınırlı olmaksızın bir adli suç teşkil eden veya bir adli suçun işlenmesini teşvik eden, idari yükümlülüğe yol açan veya başka bir şekilde herhangi bir yerel, ulusal veya uluslararası kanunu ihlal eden bir hareketi teşkil veya teşvik eden hiçbir türde hiçbir yasa dışı, rekabeti önleyici, tehditkâr, istismar edici, lekeleyici, iftira niteliğindeki, müstehcen, saldırgan, pornografik, adaba aykırı veya uygunsuz bilgi yayınlayamaz ve iletemezsiniz. 
3. Mahremiyet veya aleniyet haklarının ihlalini teşkil edilen materyaller veya telif hakkı, ticari marka veya başka müseccel hak ile korunan materyaller veya bunların türev çalışmaları dahil başkalarının haklarını ihlal eden veya haklarına tecavüz eden hiçbir bilgiyi, yazılımı veya başka materyali bunların sahibinden veya hak sahibinden önceden izin almaksızın yayınlayamaz ve iletemezsiniz. 
4. Bir virüs veya başka bir zararlı bileşen içeren hiçbir bilgiyi, yazılımı veya başka materyali yayınlayamaz veya iletemezsiniz. 
5. Hiçbir bilgiyi, yazılımı veya başka veya reklam içeren materyali Parker kuruluşunun iş amaçları dışında ticari amaçlar için hiçbir şekilde yayınlayamaz, iletemez veya başka bir şekilde istismar edemezsiniz. 


Parker'
ın Sosyal Medya içeriğini izlemekle veya düzenlemekle yükümlü olmadığını anlamaktasınız. Ancak Parker, daima sizin tarafınızdan veya başka herhangi bir kullanıcı tarafından yayınlanan her türlü bilgiyi, herhangi bir kanun, yönetmelik veya hükümet talebini yerine getirmek için gerektiği kadarıyla açıklama veya Parker'ın kendi iradesine göre itiraz edilebilir olan veya işbu hükümleri tümüyle veya kısmen ihlal eden her türlü bilgiyi veya materyali düzenleme, yayınlamayı reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutmaktadır. 


Herhangi bir Parker Hizmeti veya Sosyal Medya
üzerinden veya onlarla ilgili mesajlar veya görüntüler yayınlayarak, dosyalar yükleyerek veya veri ya da başka bilgiler girerek veya geribildirim, öneri, istek, düzeltme, yorum veya başka herhangi bir türde iletişimi göndererek Parker kuruluşuna şunlar için telif hakkıödemesi olmayan, kalıcı, münhasır olmayan, sınırsız ve dünya çapında geçerli bir lisans vermektesiniz: 

1. Bu tür herhangi bir mesajı, görüntüyü, dosyayı, veriyi veya başka türlü bilgiyi veya iletişimi kullanması, kopyalaması, alt lisanslandırması, uyarlaması, iletmesi, tekrar iletmesi, dağıtması ve/veya aleni olarak uygulaması veya teşhir etmesi. 
2. Bu tür herhangi bir mesaj, görüntü, dosya, veri veya başka türlü bilgi veya iletişim ile ilgili yukarıda belirtilen haklardan herhangi birini ifa etmelerini sağlayacak sınırsız hakkıüçüncüşahıslara alt lisanslandırması. 


Yukar
ıda belirtilen haklar ilgili mesaj, görüntü, dosya, veri veya diğer bilgilerdeki veya diğer iletişimlerdeki, herhangi bir hukuk bölgesinde telif hakkı, ticari marka, patent, yayıncılık veya gizlilik kanunları kapsamındaki haklar dahil ancak onlarla sınırlı olmamak kaydıyla her türlü fikri mülkiyet hakkının veya müseccel hakkın kullanılmasını içerecektir ve Parker, bu tür hiçbir dosyanın, mesajın, görüntünün, verinin veya başka bilginin veya diğer iletişimin gizliliğini korumaya ilişkin hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.Kullan
ım Kısıtlamaları


Ge
çerli kanunların izin verdiği haller haricinde şunları yapmayacaksınız:

1. Hiçbir Parker Hizmetini veya Yazılımını başkalarının kullanıma sunmayacak ve hiçbir Parker Hizmetini veya Yazılımını varsa sizin dışınızda başka bir kişiye ya da varsa kayıtlı veya ismi belirtilen kullanıcılara yarar sağlama amacıyla kullanmayacaksınız veya
2. Hiçbir Parker Hizmetini veya Yazılımını satmayacak, yeniden satışa sunmayacak, lisanslandırmayacak, alt lisanslandırmayacak, dağıtmayacak, kiraya vermeyecek, ücret karşılığı kullanıma sunmayacak veya hiçbir Hizmet ya da Yazılımı bir hizmet bürosu veya dış kaynak teklifine dahil etmeyeceksiniz veya
3. Hiçbir Parker Hizmetini veya Yazılımınıüçüncüşahıs mahremiyet haklarını ihlal eden, lekeleyici veya başka bir şekilde yasadışı veya haksız fiil materyalinde saklamayacak veya iletmeyecek veya materyali iletmek suretiyle üçüncüşahıs mahremiyet haklarını ihlal etmeyeceksiniz veya
4. Hiçbir Parker Hizmetini veya Yazılımını kötü niyetli kod saklamak veya iletmek veya herhangi bir Parker Hizmetinin veya bu hizmetlerde bulunan verilerin bütünlüğünü veya performansını bozmak veya bunlara müdahalede bulunmak için kullanmayacaksınız veya
5. Hiçbir Parker Hizmetine, Yazılımlarına, sistemlerine veya ağlarına izinsiz erişmeyi denemeyeceksiniz veya
6. Herhangi bir Parker Hizmetinin veya Yazılımının sözleşmeye dayalı kullanım sınırını atlatacak bir şekilde doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasına veya erişilmesine izin vermeyeceksiniz veya
7. Herhangi bir Parker Hizmetini veya Yazılımını veya bunların herhangi bir parçasını, özelliğini, işlevini veya kullanıcı arayüzünü kopyalamayacaksınız veya
8. Herhangi bir Parker Hizmetini veya Yazılımını alıntılamayacak ve yansıtmayacaksınız veya
9. Bir rakip ürün veya hizmet oluşturmak için hiçbir Parker Hizmetine veya Yazılımına erişmeyeceksiniz veya
10. Hiçbir Parker Hizmetinin tersine mühendisliğini yapmayacaksınız. Y
ükümlülüklerin Sınırlanması


İ
hmalkârlık da dahil olmak üzere ancak onunla sınırlı olmamak kaydıyla hiçbir durumda Parker kuruluşu herhangi bir Parker Hizmetinin kullanılmasından veya kullanılamamasından kaynaklanan hiçbir doğrudan, dolaylı, arızi, özel veya sonuçsal zarardan yükümlü olmayacaktır.  Parker'ın hiçbir kullanıcının hiçbir lekeleyici, rekabeti önleyici, saldırgan veya yasa dışı hareketinden yükümlü olmadığınıözellikle kabul etmekte ve onaylamaktasınız. Herhangi bir Parker Hizmetinden veya herhangi bir Parker koşulundan memnun kalmazsanız tek ve münhasır çareniz hizmeti kullanmayı bırakmaktır. Fesih


Bu ko
şullar Parker tarafından herhangi bir zamanda bildirimde bulunulmaksızın feshedilinceye kadar geçerlidir. Fesih halinde sunulan ilgili Parker Hizmetine erişme hakkınız ortadan kalkmaktadır, ancak indirilen yazılımlar veya içerik ile ilgili size uygulanan kısıtlamalar ve bu koşullarda belirtilen sorumluluk retleri ile yükümlülük sınırlandırmaları geçerliliğini koruyacaktır. Di
ğer


İş
bu koşullar, kanun hükümlerinin çelişmesi hakkındaki ilkelerine bakılmaksızın ABD'nin Ohio eyaleti kanunları uyarınca idame ettirilecek ve yorumlanacaktır. İşbu koşulların herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz veya herhangi bir sebeple uygulanamaz olması halinde o hükmün işbu sözleşmeden ayrılabilir olduğu kabul edilecek ve kalan hükümlerin hiçbirinin geçerliliğini veya uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.Dosya Aktar
ım Protokolü (FTP) Siteleri


Parker, kendisinin veya Parker'
ın bir üçüncüşahıs yüklenici veya satıcısının sahibi olduğu veya sunduğu bir FTP'ye veya başka bir dosya paylaşım sunucusuna (bir "Parker Sunucusu") yüklenen bir dosyaya sadece dosyaya erişmesi amaçlanan kişi/kişiler tarafından erişilebilmesini temin etmek için gereken makul gayreti gösterecek olsa da, yüklenen herhangi bir dosyaya herhangi bir izinsiz erişimden Parker sorumlu değildir ve bu tür herhangi bir dosyanın gizliliğini korumaya yönelik hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.  Parker, yüklenen her türlü dosyayı herhangi bir nedenle, kendi tasarrufuyla inceleme, kaldırma ve/veya silme hakkını saklı tutmaktadır. Bir üçüncüşahsın telif hakkıyla korunan veya gizli materyalinin yüklenmesi kesinlikle yasaktır.


PARKER, ZIMN
İ, ORTALAMA KALİTE VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLALDE BULUNMAMA GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE, BİR PARKER SUNUCUSUNDAN İNDİRİLEN HERHANGİ BİR DOSYA İLE İLGİLİ TÜM GARANTİLERİ REDDETMEKTEDİR.


Parker, kendisinin sahibi oldu
ğu veya sunduğu bir Parker sunucusundan indirilen hiçbir dosyanın bütünlüğü veya işlevselliği hakkında, dosyanın virüssüz olacağı veya hiçbir kusur içermeyeceği yönündeki taahhütler de dahil hiçbir taahhütte bulunmamaktadır.


Bir Parker sunucusunun kullan
ılmasından kaynaklanan veya onunla ilgili her ne şekilde olursa olsun hiçbir zarardan, o zararın sözleşmeden, ihmalden, haksız fiilden, tüzükten, hakkaniyetten veya başka bir husustan kaynaklanması fark etmeksizin Parker yükümlü olmayacaktır. Bir Parker sunucusundan herhangi bir dosya indirerek veya sunucuya dosya yükleyerek bu koşulları açıkça kabul etmiş olursunuz.Kullan
ıcı Verileri


Burada kullan
ıldığışekliyle "Kullanıcı Verileri", sizin tarafınızdan veya sizin adınıza Hizmetlere sunulan veya sizin tarafınızdan veya sizin için Hizmetler kullanılarak toplanan veya işlenen veriler, bilgiler veya diğer içerik anlamına gelmektedir.  Kullanıcı Verilerinin kullanımını Parker'a lisanslandırma hakkına sahip olduğunuzu taahhüt etmekte ve Parker'a ve distribütörlerine, acentelerine ve iş ortaklarına, her birinin kendi sıfatıyla hareket etmesi kaydıyla Kullanıcı Verilerini size Hizmetleri sunmak için ve/veya başka hizmetleri veya ürünler sunmak için ve hiçbir şahsi tanımlayıcı bilgileri içermemek kaydıyla Hizmetlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla başka bilgilerle toplu halde kullanılması için Kullanıcı Verilerini kopyalama, yedekleme, saklama, aktarma, tutma, değiştirme veya başka türlü kullanma hakkı vermektesiniz.  Parker, kişisel tanımlayıcı bilgileri yalnızca yukarıda belirtilen kendi Gizlilik Politikası uyarınca toplayabilir, işleyebilir, kopyalayabilir, yedekleyebilir, saklayabilir, aktarabilir ve kullanabilir.  Hizmetleri kullanarak bu Gizlilik Politikasını kabul etmektesiniz.Telif Hakk
ı Aracısı


Parker, t
üm telif hakkı sahiplerinin haklarına saygı duymaktadır ve telif hakkı sahiplerinin haklarını ihlal eden materyalleri kendi web sitesinden kaldırmasını sağlayan bir politikayı benimsemiştir ve uygulamaktadır. Eserinizin telif hakkı ihlali teşkil eden bir şekilde kopyalandığına inanıyorsanız lütfen Parker'ın Telif Hakkı Aracısına, Dijital Milenyum Telif Hakkı Kanunu, 17 U.S.C.'nin Çevrimiçi Telif Hakkıİhlali Yükümlülük Sınırlama Kanunu uyarınca aşağıdaki gerekli bilgileri gönderin. § 512:

1. İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili bir şahsın fiziksel veya elektronik imzası;
2. İhlal edildiği iddia edilen telif haklı eserin tanımı veya tek bir bildiri kapsamında çok sayıda telif haklı eser tek bir çevrimiçi sitede yer alıyorsa, o sitede bu eserlerin temsili bir listesi;
3. İhlalde bulunduğu iddia edilen veya ihlal faaliyetine konu olan ve kaldırılması gereken ya da kendisine erişimin devre dışı bırakılması gereken materyalin tanımı ve materyali tespit edebilmemiz için makul olarak yeterli bilgiler;
4. Şikayette bulunan şahıs ile iletişime geçebilmemiz için makul olarak gerekli bilgiler;
5. Şikayette bulunan şahsın, materyalin şikayette bulunulduğu şekilde kullanılmasına telif hakkı sahibi, acentesi veya kanun tarafından izin verildiğini inandığını belirten bir açıklama ve
6. Bilgilendirme yer alan bilgilerin yanlış olduğunu ve yalan beyan kanunları kapsamında şikayette bulunan şahsın, ihlal edildiği iddiasında bulunulan münhasır hakkın sahibi adına hareket etme yetkisine sahip olduğunu belirten bir açıklama.


Telif hakk
ı ihlali veya Parker Hizmetleri ile ilgili hak taleplerinin gönderileceği Parker Telif Hakkı Acentesine şu şekilde ulaşılabilir:


Telif Hakk
ı Aracısı

Attn: Legal Department

6035 Parkland Boulevard

Cleveland, Ohio 44124-4141

Telefon: (216) 896-3000

Faks: (216) 896-4027

E-posta: copyrightagent@parker.com

 

ParkerStores


ParkerStores, Parker Hannifin Corporation'
ın veya iştiraklerinin ve bağlı kuruluşlarının bağımsız olarak sahibi olduğu distribütörlerdir.  Ek bilgiler için lütfen www.parkerstore.com adresindeki ParkerStore Ağını ziyaret edin.Tazminat


PARKER H
İZMETLERİNİ, YAZILIMLARINI, BİLGİLERİNİ VE/VEYA BELGELERİNİ KULLANMANIZ VEYA KULLANAMAMANIZ NEDENİYLE VEYA YASA DIŞI, İHLAL EDİCİ, MÜSTEHCEN, KARALAYICI VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE KANUNLARA AYKIRI KULLANICI VERİLERİNDEN VEYA İŞBU HÜKÜM VE KOŞULLARI İHLALİNİZ VEYA İHLAL ETTİĞİNİZ İDDİASI NEDENİYLE ORTAYA ÇIKAN HER TÜRLÜ YÜKÜMLÜLÜK, TALEP, ZARAR VEYA MAKUL AVUKATLIK ÜCRETLERİ DE DAHİL MASRAFLAR NEDENİYLE VE BUNLAR KARŞISINDA PARKER KURULUŞUNU SAVUNMAKTAN, BER'İ KILMAKTAN VE ZARARLARINI TAZMİN ETMEKTEN MÜNHASIRAN SORUMLUSUNUZ VE BUNLARI YAPMAYI KABUL ETMEKTESİNİZ.

 

Son güncelleme tarihi: Mayıs 2018


Kullanim Kosullari - download