System zdalnej diagnostyki Parker Hannifin montowany w śmieciarkach samochodowych firmy Kaoussis

System oparty na sterownikach IQAN-MC4 zapewnia kompleksowe rozwiązanie systemowe do śmieciarek samochodowych

 

Klecany, Czechy, 24 stycznia 2019 r. - Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowania, otrzymał zlecenie na dostawę elektronicznych systemów sterowania opartych na rodzinie sterowników głównych IQAN-MC4 dla greckiego producenta urządzeń z zakresu gospodarki odpadami — firmy Kaoussis. Rozwiązanie to ma zostać zastosowane w śmieciarkach samochodowych Kaoussis, spełniając potrzeby tej firmy w zakresie zdalnego systemu rejestrowania i diagnostyki.

 

Śmieciarka samochodowa firmy Kaoussis to dwukomorowy samochód ciężarowy służący do zbierania zarówno odpadów przeznaczonych do recyklingu, jak niepodlegających recyklingowi. Stosowane wcześniej systemy sterowania nie zapewniały elastyczności ani możliwości adaptacji. Firma Kaoussis zwróciła się do firmy Parker o przedstawienie rozwiązania, które miało zapewniać elastyczność, zgodność z przepisami oraz możliwość lokalnego wsparcia.

 

Śmieciarki samochodowe firmy Kaoussis muszą spełniać najbardziej rygorystyczne wymogi systemów zapewnienia jakości. Jednym z nich jest zapewnienie, że pojazdy są zgodne z wymaganiami stosownych dyrektyw WE oraz posiadają certyfikaty CE szwedzkiej jednostki notyfikowanej (SMP).

 

Aby rozwiązać ten problem, firma Parker zaproponowała elektroniczny system sterowania oparty na rodzinie sterowników głównych IQAN-MC4. Firma Kaoussis dostarczyła śmieciarkę samochodową, która miała zostać wyposażona w system sterowników Parker, a następnie zakończyć kompleksowy program oceny. Po pomyślnym przetestowaniu pojazd został oddany do użytku w Portugalii.

 

W całej rodzinie sterowników MC4 zastosowano wspólny zestaw styków, co umożliwia łatwe zwiększanie i zmniejszanie skali zastosowania. Zostały one zaprojektowane jako standardowy sterownik zoptymalizowany pod kątem wydajności lub jako wariant spełniający wymogi poziomu SIL2 bezpieczeństwa funkcjonalnego (FS) zgodnie z normą IEC 61508. W przypadku zastosowania normy EN ISO 13849-1 w zakresie funkcji bezpieczeństwa wariant FS może być wykorzystany jako podsystem PLd. Rodzina sterowników MC4 wykorzystuje wysokowydajny, trójrdzeniowy procesor do szybkiego sterowania w pętli zamkniętej, który oferuje przydatność do użytku w rozwiązaniach na dużą skalę.

 

Firma Parker ma wszechstronne doświadczenie w zakresie personalizacji systemów, przystosowując swoje rozwiązania do wymagań klientów i określonych potrzeb danego zastosowania. Firma Parker przestrzega również najbardziej rygorystycznych norm bezpieczeństwa na rynku, oferując szereg komponentów zapewniających ciche działanie oraz umożliwiając klientom zwiększenie wydajności.

 

Kaoussis jest czołowym producentem urządzeń z zakresu gospodarki odpadami w Grecji. Marka ta jest kojarzona z niezawodnymi i ekonomicznymi śmieciarkami samochodowymi indywidualnie dostosowanymi do określonych wymagań każdego klienta. Stąd potrzeba rozwiązań systemowych, które zwiększają wydajność i niezawodność. Firma od dawna współpracuje z firmą Parker, od wielu lat wykorzystując jej podzespoły i systemy połączeń hydraulicznych.

 

O firmie Parker Hannifin
Firma Parker Hannifin, uwzględniona w rankingu Fortune 250, jest globalnym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowań. Od ponad 100 lat firma projektuje rozwiązania inżynieryjne wspierające działalność klientów z różnorodnych branż przemysłowych i lotniczych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.parker.com lub @parkerhannifin.

Kontakt z mediami

Lisa de Beer
Specjalista ds. PR w regionie EMEA
Parker Hannifin
Tel.: +27 (0) 11 971 0700
E-mail: lisa.debeer@parker.com