Společnost Parker pomáhá zvyšovat výkonnost v automobilovém průmyslu

Klecany, Česká republika, 19. března 2019 - Společnost Parker Hannifin, globální jednička v oblasti pohonných a řídicích technologií, zvyšuje výkonnost automobilů pomocíšroubení se zářezným prstenem pro chladicí systémy vozidel. Obchodní pobočka Parker Hannifin pro střední a východní Evropu, která sídlí v České republice, spolupracuje s týmem studentů soutěžícím ve vývoji formulí, který nyní na Fakultě strojního a námořního inženýrství v chorvatském Záhřebu navrhuje prototyp nového vozu.

 

Záhřebská společnost Fering Fit, která je distributorem společnosti Parker, nedávno k projektu přispěla darem v podobě výrobků společnosti Parker. Společnost Fering Fit založená v roce 1994 letos oslaví 25. výročí své existence. Společnost Fering Fit se propracovala na špičku v oboru procesní a průmyslové filtrace, řešení v oblasti vzduchu a technického plynu a pneumatických technologií. Společnost Fering Fit je od samého počátku premier distributorem společnosti Parker Hannifin. Nejprve začínala s výrobky značky domnick hunter a později k nim přidala i pneumatické výrobky značek Hirros, Zander a Parker.

 

Na setkání na Fakultě strojního a námořního inženýrství, při němž byl předán dar v podobě osmi šroubení se zářezným prstenem Parker pro chladicí systémy, zastupovali společnost Fering Fit manažer technické podpory Igor Kuš a oblastní manažer prodeje Alen Tomić.

 

Tým studentů soutěžící ve vývoji formulí se do této doby potýkal s potížemi s chladicím systémem motoru. Díky nové konstrukci chladicího systému, která obsahuje šroubení se zářezným prstenem Parker, se tyto potíže vyřešily. Vylepšený systém nyní zajišťuje optimální kontrolu teploty motoru. Nový zdokonalený návrh vozu zahrnující šroubení Parker tým nedávno představil své fakultě.

 

Cílem projektu navrhování automobilů na Fakultě strojního a námořního inženýrství je zprostředkovat studentům praktické znalosti z oblasti jejich studia a pomoci jim navázat kontakty s kolegy v oboru. Vůz je určen pro studentský závodní tým FSB Racing Team v rámci organizace FSAE (Formula Society of Automotive Engineers) pořádající každoroční závody, ve kterých tým FSB soutěží od samého počátku.

 

O společnosti Parker Hannifin
Společnost Parker Hannifin je globální jedničkou v oblasti pohonných a řídicích technologií a nachází se v žebříčku Fortune 250. Společnost již více než 100 let pomáhá svým zákazníkům dosáhnout úspěchu v široké řadě různých průmyslových oborů a leteckém a kosmickém průmyslu. Další informace naleznete na webové stránce www.parker.com nebo na účtu @parkerhannifin.

Kontakt pro média

Lisa de Beer
PR specialistka pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky
Parker Hannifin
Telefon: +27 (0) 11 9710700
E-mail: lisa.debeer@parker.com